Pravidla

Dalcor
1.11.2008 20:49
Recenze příručky k Dragonlance, která se spíše než pravidlům věnuje prohloubení herního světa.
Autorská citace #1
1.11.2008 20:49 - Geralt
Ha, tak Dalcor mě s recenzí předběhl. :)
Musím říct, že mé dojmy z příručky jsou úplně stejné. Když srovnám s těmi knihami od Sovereign Pressu, které jsem držel v ruce, tak Leaves u mne jednoznačně vedou. Skutečně z nich dýchá takový ten nostalgicky "old-schoolový" duch (vyšly ostatně také roku 1993): útržky z historie, bylinky, recepty, písně (i s notami pro hudebně zdatnější jedince!), kosmologie, zkrátka takové ty milé "maličkosti", ze kterých poskládáte mozaiku světa. Souhlasím, že takovýto sourcebook na stokrát převáží sbírků statů NPC postav...
Autorská citace #2
2.11.2008 10:43 - Dalcor
Klidně napiš vlastní recenzi, ostatně stále nevidím Knightly Orders a pod...
Autorská citace #3
2.11.2008 10:47 - Gurney
Okamžitě jsem to stáhl hlavně kvůli těm DL písním a receptům :)
Autorská citace #4
2.11.2008 12:31 - Dalcor
Ještě jsou dvě další knihy, které ejště nemám, ale chystám se na ně...
Autorská citace #5
2.11.2008 15:34 - Geralt
Dalcor: Vzhledem k tomu, že mám na Leaves stejný názor, bylo by zbytečné mít recenzi 2x. :)
Co se Knightly Orders týče, visí v pořadníku; momentálně jsem se věnoval právě dorazivší nadílce z NK: The Complete Book of Villains. Bude-li čas, snad se také dostanu na Gamebook Terryho Phillipse k Raistlinově Zkoušce.
Autorská citace #6
2.11.2008 15:43 - Alnag
Tak ona žádná recenze není k zahození i když se názor recenzentů shoduje. Dodává to tomu důraz...
Autorská citace #7
3.11.2008 08:06 - Malfin
Vypadá to opravdu luxusně. Právě takovéto detajly dělají hru hrou. Oživí svět. Hráč pak má pocit, že svět okolo něj opravdu žije. Že není jen figurkou na plátně a ostatní je kulisa. Nadchlo mě to. A propos, otíkovy brambory bych teda rád vyzkoušel. A neděláš Dalcore exkurze po své DL sbírce (samozřejmě s průvodcem)? :)
Autorská citace #8
3.11.2008 15:29 - Dalcor
Ona zase tak masivní není abych dělal průvodce,spíš potřebuji recenze pro tyto stránky:
Tales of the Lance Boxed Set Dragonlance Campaign Setting DnD 3,5E Age of Mortals War of the Lance Dragonlance Fifth Age Adventure Game Heroes of Steel Bestiary by Caramon Majere Sylvan Veil Seed of Chaos Dragonlance Classics 15th Anniversary Dragonlance Classics part 3
A z knih - všechno česky kromě the Soulforged
Anglicky Annotated Chronicles Annotated Legends Chronicles Special Edition Dragons of Summer Flame Dragons of Krynn Dragons of War Second Generation Elven Nations 1-3 Elven Exiles 1-3 Rise of Solamnia 1-3 Search for Magic The Lioness The Puppet King War of Souls 1-3 Dragons in the Archives Dragons of a New Age 1-3 Legend of Huma War of the Lance
A od Fantomprintu Heroes 1-6 Dragons of the Dwarven Depths Dragons of the Highlord Skies The Sellsword Amber and Blood (Wizardi poslali nejdříve třetí díl, jestli někdy dostaneme první a druhy netušíme)
Figurky Caramona, Tanise, Gilthanasa, Sotha, Sotha na koni, Dragonlance Legends Newsletter 2
Autorská citace #9
3.11.2008 20:47 - Malfin
Každopádně úctyhodné. A kde se dají jidne získat figurky než ve tvojí sbírce?
Autorská citace #10
4.11.2008 08:54 - Dalcor
už nikde
Autorská citace #11
4.11.2008 08:55 - Dalcor
za recenze na knihu budu posílat podepsané fotky sbírky :) a podepisovat knihy, když už jsem v editorialu :) zastavíš se toho 29 ve Fantom Printu?
D.
Autorská citace #12
4.11.2008 19:17 - Malfin
Jo určitě se zastavím. Jen mi pak musíš dát vědět kdy asi tam budeš přesněji. Ať tam nesedím na schodech :) Jo tak já mám nějaké myšlenky na recenze, ale ještě nevím kdy to realizuji. Ta podepsaná fotka je velká motivace. Pokud by to bylo i s věnováním....:D
Autorská citace #13
4.11.2008 20:10 - Dalcor
Samozřejmě :)
Autorská citace #14
9.12.2008 19:02 - Geralt
Když už teď nastal čas pečení cukroví, vnutil jsem doma, abychom také upekli něco podle Tičiny kuchařky z Leaves fromt the Inn of the Last Home. Volba nakonec padla na Solinárovy sušenky, neboť na ostatní chyběly drobné ingredience.

Recept je doopravdy životaschopný, byť to chce lehce improvizovat. S moukou, práškem na pečení a cukrem nebyl problém. Pro výraznější chuť jsme ještě přisypali něco vanilkového cukru (ten v receptu zmíněn není). Akorát máslo Tika trochu podcenila: půl šálku bylo málo a těsto se drolilo. Další půl-šálek másla to ovšem spravil a zbytek byl už hračka. Sušenky vychladly a kupodivu jsou nejen poživatelné, ale i docela dobré. :)

EDIT: Musím se Tice omluvit, v jejím receptu - jak teď koukám - ve skutečnosti stojí celý šálek másla a ne půlka, kterou jsme tam (kdoví proč) cpali prve a pak pracně přidávali. :)
Autorská citace #15
9.12.2008 19:31 - Dalcor
Přines v sobotu ochutnat - budeme se inspirovat :-)
Autorská citace #16
9.12.2008 19:31 - Malfin
Nechceš tady dát celý ten recept? Že bych si taky oblékl kuchařskou zástěru? :)
Autorská citace #17
9.12.2008 22:21 - Geralt
Dalcor: Jasně - jestli přežiju do rána, znamená to, že jsou sušenky bez vedlejších účinků a beru je s sebou. Modlete se tedy k Solinárovi. ;)

Kubulinek: Budeš potřebovat 2 a 1/4 šálku hladké mouky, 1 šálek másla, 1/4 čajové lžičky prášku na pečení, 1/2 šálku cukru. Tolik Tika.

Odhadnout přepočet do našich mimokrynnských jednotek je největší zádrhel kuchtění. Jako šálek jsme použili malý hrníček s cca polovinovým objemem hrnku čajového.

1) Smíchali jsme cukr, mouku a prášek. Jako vylepšení jsme přidali trochu vanilkového prášku - půl čajové lžičky, ale sneslo by i celou. Pak jsme přidali máslo: kostku odpovídající tomu šálku.
2) Vše hutně mnout, až vznikne těstovitá hmota. Tu jsme posléze rozváleli asi na půl centimetru tlustou placku. Možná bude nutné použít ještě trochu mouky (posypat vál), aby se těsto při rozvalování netrhalo.
3) Tika doporučuje vykrajovat 5 cm široká kolečka, ale na tvaru a velikosti zase tolik nesejde.
4) Kolečka jsme pak na vrchu jemně nakrájeli nožem, ne více než do poloviny výšky, a vytvořili jsme na nich "šachovnici". (Popravdě netuším, jaký účel - krom dekorativního - to má.)
5) Jednotlivé kousky jsme rozložili na plech. Tika se zmiňuje, že plech nemá být namazaný, my jsme použili takový ten pečící papír, co se dává pod cukroví. Rozestup mezi sušenkami by měl být podle Tiky 5 cm, ale v praxi stačí nenacpat sušenky příliš blízko k sobě.
6) Vše se peče 15-18 minut (radši hlídat a podle potřeby) při 165 C . Sušenky by měly zůstat nahoře světlé, zatímco dole a po stranách do zlatova zhnědnout.

Výsledkem byly cca 2 tucty Solinárových sušenek. Moc dobří kuchaři s matkou nejsme, ale výsledek je konzumovatelný. :) Jestli se pustíš do pečení, dej vědět jak jsi dopadl. ;)
Autorská citace #18
12.12.2008 08:40 - Dalcor
Kdo si do vánoc koupí knihu z Dragonlance u Lucky v krámu dostane vytisknuté Solinárovi sušenky v úprvě z DLCS :)
Autorská citace #19
12.12.2008 10:14 - Malfin
No neustále čekám na ty další dvě co mají do vánoc vyjít. Ale asi se v Praze nezastavím. I když tam v neděli jedu...:(
Autorská citace #20
12.12.2008 14:21 - Dalcor
To fakt Lucka makat nebude :-)

Brány jsem dodělal v úterý, takže se čeká na ně, Ale musím říct že tam bylo hodně chyb i dkyž to přešlo už korekturou,takže se to možná dělalo ještě jednou.

I když FP plánoval že bude Galén dříve



Autorská citace #21
24.8.2010 09:02 - Malfin
Tak ty sušenky jsou vážně dobré :) Mám je teď v práci a všichni mi je závidí.
Autorská citace #22
24.8.2010 15:31 - Dalcor
Ktery, tam jich je vic...
Autorská citace #23
24.8.2010 21:57 - Geralt
Kubulinek: To je dobře, že chutnaly, já je mám taky rád. Je to příjemný doplněk těch tradičních vánočních variant. :)
Autorská citace #24
25.8.2010 12:10 - Malfin
Ty co popisoval Geralt, k těm dalším jsem se v té knížce ještě nedostal. Zkoušeli jste nějaký další receptík?
Autorská citace #25
25.8.2010 15:20 - Geralt
Ještě ne. Při každoročním levelování pořád nějak šidím skill rank v Cooking. :)
Autorská citace #26
25.8.2010 15:23 - wraiths
Geralt: no pokud si davas hodne bodu do bluff a na kazdem 4lev bodik do CHAR. tak to myslim nevadi, to prekecas pak dobre jak mamu tak nejakou jinou "sukni" :-D.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014898777008057 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.087001085281372 secREMOTE_IP: 3.235.139.122