Svět

Magus
8.5.2009 09:21
Bohové Krynnu.....?!
Mohli byste sem prosím napsat nêjaké další by....??
Autorská citace #21
26.2.2010 17:07 - Geralt
Bohové Dobra
Paladin - hlavní představitel bohů Dobra, stvořitel dobrých draků, patron solamnijského Řádu Růže, manžel Mišakal, otec Habbakuka, Kiri-Jolitha a Solinára.
Branchala - bůh hudby, muzikantů a pěvců, zvlášť oblíbený mezi elfy a šotky
Habbakuk - bůh hraničářů, rybářů a námořníků, patron solamnijského Řádu Koruny, prosazuje dogma žít v harmonii s přírodou. Symbolem je ledňáček.
Kiri-Jolith - bůh slávy, cti, spravedlnosti a poslušnosti, patron solamnijského Řádu Meče. Jeho symbolem je býčí hlava.
Majere - bůh mnichů, rozjímání, disciplíny a sebezdokonalování. Nejbližší přítel Paladina. Symbolem je růže.
Mišakal - bohyně léčení a útěchy, manželka Paladinova a matka Kiri-Jolitha, Habbakuka a Solinára. Symbol připomíná světle modrý znak pro nekonečno (ležatá osmička).
Solinár - bůh magie Dobra, patron Bílých plášťů. učí, že magie má být využívána k užitku a blahu celého světa. Symbolem je stříbrný měsíc.

Bohové Neutrality
Gilean - Hlavní z neutrálních božstev, ochránce všeho vědění, patron učenců, historiků a kronikářů, bratr Takhisis a Paladina, otec Lunitár (říká se, že jí stvořil pouhou myšlenkou). Gilenovým symbolem je rozevřená kniha.
Chislev - je bohyně přírody, divočiny a rovnováhy, ochránkyně panenské přírody. Je také družkou Zivilyna. Symbol: pírko.
Lunitár - bohyně neutrální magie, dcera Gileana (matku nemá, viz Gilean). Je patronkou Rudých plášťů a jejím cílem je šířit magii po světě. Lunitár se vyžívá v iluzích a různých žertech a vyvažuje rivalitu mezi svými bratranci Solinárem a Nuitárem. Symbol: rudý měsíc.
Reorx - patron trpaslíků a také gnómů (ačkoliv se to nehodí zmiňovat před trpaslíky:), má rovněž jistou slabost pro šotky (to už neříkejte před trpaslíky vůbec!:) Reorx je bohem kovářů, řemeslníků a vůbec všech, kteří něco vytvářejí. Reorxovým symbolem je kladivo.
Sirrion - bůh ohně, kreativity a vášně, druh bohyně Šinare. Symbolem je plamen.
Šinare - bohyně obchodu, píle, podnikání a bohatství, patronka kupců a obchodníků. Šinare velebí bohatství nikoliv pro lakotu, nýbrž kvůli prosperitě a blahu, které přináší celému okolí. Symbol: křídlo.
Zivilyn - bůh moudrosti, vědění, pochopení a rovnováhy. Existuje zároveň na všech místech a ve všech dobách. Jeho učením je, že moudrost převysahuje dobro i zlo. Společně s Chislev usilují o uchování rovnováhy na Krynnu. Symbol: strom života.

Bohové zla
Takhisis - Dračí královna, stvořitelka zlých draků a úhlavní padouch Krynnu. Nějaký čas žila společně se Sargonnasem a z jejich vášnivého románku vzešli Nuitár a Zeboim. Takhisisiným ztělesněním je pětihlavá saň či přitažlivá, temná válečnice.
Chemoš - stvořitel a vládce nemrtvých, chová obzvláštní nenávist k Majeremu. Jeho symbolem je lebka.
Hiddukel - bůh lakomství, lstiy podvodu a zrady; patron nečestných a hamižných obchodníků, žoldnéřů, zlodějů a všech, kteří nejvíce milují cinkot mincí. Hiddukel je velmi vychytralý a mstivý, ale také zbabělý. Jeho protivníky jsou Šinare a také Reorx.
Morgion - bůh nákazy, chorob a rozkladu, nepřítel všeho živého a vzkvétajícího. Morgion se sytí strachem druhých a rozsévá po světě nemoci.
Nuitár - bůh magie Zla a patron Černých plášťů. Ačkoliv je synem Takhisis, jejich vztahy jsou velmi napjaté. Kromě toho je také bratrancem Solinára a Lunitár. Od svých následovníků vyžaduje bezpodmínečnou oddanost. Symbolem je černý měsíc, který však vidí pouze Nuitárovi služebníci.
Sargonnas - je bohem zloby, zuřivosti a násilí. Pro svoji odvahu, krutost a nesmírnou sílu je však velmi uctíván mezi minotaury, kteří ho nazývají Sargasem.
Zeboim - náladová bohyně moří a bouří je velmi obávána mezi námořníky, kteří si proto kupují její přízeň různými dary a obětinami. Občas spolupracuje se svým otcem, Sargonnasem.
Autorská citace #22
27.2.2010 07:38 - Par-Salian
Díky za výpis, aspoň v tom mám konečně pořádek:D
Autorská citace #23
27.2.2010 08:09 - Dracain
Geralt: Tohle si rád projdu, i když jsem zatím četl jenom Magii Krynnu (kde toho o bozích moc není). Popis bohů totiž docela dobře přibližuje atmosféru DragonLance...
Autorská citace #24
2.3.2010 23:20 - Par-Salian
A jak je to s řády rytířů? První je Meč, Koruna a Růže?
Autorská citace #25
3.3.2010 09:55 - wraiths
tady jsou rytiři http://dragonlance.d20.cz/clanky/242/2302.page2.html, myslím že si s tím Dalcor dal hodne práce. takže pokud Vás něco zajíma z "DLka" tak koukněte na lištičku světů a zkuste si poklikat. a pokud tam něco nebude tak pak se ptejte Dalcora. A kdy že bude Soth? ;-)
Par-Salian: jsou tam dokonce i "Rytíři Takhisis" ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014400482177734 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.060129165649414 secREMOTE_IP: 34.236.134.129