Dragonlance d20 končí u MWP, Ltd.

Wizards of the Coast, Inc. se rozhodli neprodloužit licenci na herní linii Dragonlacne. Co k tomu říká prezident Margaret Weis Productions. Inc a šéf Sněmu na Bělokameni Trampas "Dragonhelm" Whiteham.
Napsal Dalcor
Včera (24.5.2007) ráno jsem našel v mailu smutnou zprávu. V rámci novinek z Dragonlance Nexus posílá Margaret Weis zprávu o ukončení licence Dragonlance pro firmu Margaret Wes Productions. Licence se vrací domů k Wizards of the Coast Inc. Následuje tak příklad Ravenloftu. Můžeme jen doufat, že WotC nezkazí zajímavou práci Sovereign Pressu a Margaret Weis Productions a všech, kteří se na novém Dragonlance d20 podíleli. Že nevznikne klon Forgotten Realms a hlavně, že Dragonlance nezanikne.
Proč se tak stalo můžeme jenom hádat. Zda Wizards chtějí soustředit trh do svých rukou, netříštit si ho licencováním položek a soustředit produkci jen na své světy Forgotten Realms a Eberron a z ostatních světů vydávat jen supplementy, nebo stahují licence před designováním čtvrté edice Dungeons and Dragons. Těžko říct. Pokusím se co nejdříve zjistit, co bude dál.
Co to znamená pro mě? Samozřejmě stránka bude pokračovat. Budu se snažit co nejrychleji dopsat recenze a review všech doposud vydaných příruček. Pak už se budu věnovat pouze tvorbě podporující DL ve spolupráci s Nexem.
Každopádně předkládám překlad dopisu od Margaret Weis a Trampase „Dragonhelm“ Whitehama.
Herní licence Dragonlance končí
Margaret Weis
Díky ujednání mezi Hasbrem a Wizards of the Coast byla licence Dragonlance RPG pro mě a pro moje spolupracovníky produktem, kterému jsme se věnovali s láskou. Naším cílem při tvoření Dragonlance bylo, aby dlouholetí fanoušci dostali do rukou kvalitní materiál. Takový, který bude podporovat náš pohled na světy Dragonlance a zároveň, aby do tohoto epického světa přitáhly nové návštěvníky. Naše smlouva končí a nebude obnovena. Až do konce tohoto roku (2007) budeme vydávat produkty Dragonlance RPG a poté se licence vrátí zpět k Wizards of the Coast a Hasbro.
Margaret Weis Production s radostí oznamuje, že je majitelem práv takových prostředí, jako je Serenity, Battlestar Galactica a Supernatural. Naším posledním projektem je ve spolupráci s Tracy Hickmanem vytvoření nového světa - Dragonship of the Vindras. Epická série představující bojovníky podobným Vikingům a jejich cesta za vykoupením a přežitím skrze objevení Pěti kostí vektanských draků. Tento nový svět, vydávaný Tor Books, je bohatý na dobrodružství a romantiku a jeho vydání by mělo kolidovat s vydáním linie herních produktů Dragonship podle klasické tradice Dragonlance. Zůstaňte s námi a sledujte novinky týkající se této linie v dalších měsících.
Jako odpověď na řadu otázek, které dostáváme, považte, že toto není konec, ale začátek. Spatřujeme možnost nabídnout našim fanouškům a komunitě kvalitní produkty, na které budeme pyšní a se kterými můžeme být spojeni pro mnoho budoucích let.
Margaret Weis
President
Margaret Weis Productions, Ltd.
Co dále?
Trampas „Dragonhelm“ Whiteham
Přátelé, toto jsou opravdu smutné zprávy, pro některé se to může zdát jako vyhlášení nové Pohromy. Přesto slibuji, že toto není konec hraní Dragonlance.
Touto cestou už jsme jednou kráčeli. A to v roce 2001, kdy WotC vyhlásilo konec herní linie Dragonlance. My, komunita fanoušků, jsme se spojili a vytvořili Dragonlance Nexus. Byl založen Sněm na Bělokameni, aby řídil tuto stránku a my jsme připraveni se této výzvě znovu postavit.
Margaret Weis Productions bude pokračovat ve vydávání Dragonlance do konce roku. Udělejme, co je v našich silách, abychom jim nabídli naši podporu a přejme jim to nejlepší do budoucna.
Nechť jsme nadále slyšet stejně jako v letech minulých...

Dlouhý ŽIVOT Dragonlace!
Trampas Whiteham
www.dlnexus.com
Tak to vidíte. Nexus poběží a já se pokusím s ním navázat ještě bližší spolupráci. Již nyní spolupracuji s FANTOM Printem na podpoře vydávání knižní ságy. Nadále hledám spolupracovníky a autory, kteří by byli ochotni dělit se s fanoušky o materiály o knižní sáze či herní linii. Dragonlance v kostce bude žít i nadále, dokud já budu mít rád svět Dragonlance. Dragonlance je mezi námi od roku 1984. A ať si TSR/Wizardi dělají co chtějí, Dragonlance bude žít mezi těmi, které tento svět oslovil a kteří si ho oblíbili.
Dalibor „Dalcor“ Zeman
Anglický originál Dragonlance Nexus News #56. 23. 4. 2007
WELCOME TO THE INN
Greetings, friends and fellow companions, and welcome back to the Inn of the Last Home. The Herald has come to join us this eve, and as he does so, he reads aloud a special letter from Sister Margaret...
DRAGONLANCE GAMING LICENSE COMES TO AN END
Dragonlance License
by Margaret Weis
The Dragonlance RPG License has been a labor of love for me and my staff throughout the term of our agreement with Wizards of the Coast and Hasbro. Our goal in creating Dragonlance game product has always been to give the long-time fan quality material that supports our vision for Dragonlance while attracting a new audience to this epic world. Our agreement has come to term and is not being renewed. We will be releasing new Dragonlance RPG product through the end of this year and then will step back from our association with Wizards of the Coast and Hasbro.
Margaret Weis Productions is thrilled to be associated with incredible properties such as Serenity, Battlestar Galactica, and Supernatural. Our latest endeavor is a collaboration with Tracy Hickman in the development of our new world -- Dragonships of the Vindras -- an epic series featuring Viking-like warriors, three opposing groups of Gods, ships powered by dragons, and the ultimate quest for salvation and survival through recovery of the Five Bones of the Vektan Dragons. This new fantasy world is rich with adventure and romance and is being published by Tor Books on a timeline to coincide with the launch of new game Dragonships product in the classic tradition of Dragonlance. Stay tuned for exciting announcements on this line in the coming months.
In response to the many inquiries we've received, please know we view this as a beginning, not an end. We see this as an opportunity to provide our fans and community with quality product with which we're going to be proud to be associated for many years to come.
Margaret Weis
President
Margaret Weis Productions, Ltd.
WHAT LIES AHEAD
My friends, this is indeed sad news and it may seem to some like a pronouncement of the next Cataclysm. Yet I make you this promise - Dragonlance gaming will not end.
We have walked this road before, back in the start of 2001, when WotC announced that DL gaming would be no more. We, in the fan community, came together and through our combined efforts, formed the Dragonlance Nexus. The Whitestone Council came together to run the site, and we stand ready to meet this challenge now.
Margaret Weis Productions will continue to create Dragonlance gaming products through the end of the year. Let's do our best to offer them support and wish them well in the future.
Let the cry ring forth, as it did in ages past...
Long LIVE the Lance!
Trampas Whiteman
Napsal Dalcor 25.04.2007
Diskuze k tomuto článku již probíhá, můžete se přidat zde.
Obsahuje 5 příspěvků.
ČAS 0.12564301490784 secREMOTE_IP: 3.236.112.70