Knihy

TheDracul
22.3.2012 23:34
chronologie
Zdravím, mám takový malý problém rád bych začal číst knihy ze série dragonlance ale vzhledem k tomu že existuje několik serií ze světa dragonlance ( legendy, predehry, kroniky, hrdinove, a nevim co jeste ) tak mám trošku zmatek v tom kterou serii potažmo knihou zažít. rád bych přeci jen začal tím co bylo první a je dějově na začátku...
Autorská citace #1
22.3.2012 23:50 - TheDracul
Ještě dodatek vím že byli dva druhy vydání první kdysi dávno a druha teď od fantomprintu. ze starých výtisků mam všechny k dispozici takže kdyby první knihy náhodou z nějakého důvodu nebyli nově vydány tak s tím nemam problém.
Autorská citace #2
23.3.2012 16:16 - pipux
Kdo hledá, ten prý že najde. Někdo se zřejmě už ptal na tu stejnou otázku.
Tak snad ti to pomůže.
Autorská citace #3
27.3.2012 15:14 - sirien
Píše:
co bylo první a je dějově na začátku

Dovoluji si Tě decentně varovat, že tento požadavek je nesplnitelný - to co bylo první je dějově někde cca uprostřed a to co bylo na začátku bylo vydáno až dost později tak nějak v průběhu, takže si musíš vybrat - buď posloupnost jak se to vydávalo nebo chronologická řada.
Autorská citace #4
26.8.2012 22:30 - VenZen
mě osobně by mě zajímalo jak to jde příběhově za sebou ne jak to bylo vydáváno, vím že se to všechno prolíná kroniky se ztracenýma kronikama a legendama atd. abych jak se říkajíc četl jak se to mělo :) a tedy hlavně jakou knihu koupit ať si nekoupím něco co bude od sebe dějově dvě knihy a nebudu vědět některé důsledky :)
Autorská citace #5
27.8.2012 08:20 - Geralt
Co se týče příběhů kolem klasických hrdinů Kopí, chronologie je následující. Nicméně můžeš knížky číst i tím stylem, že si nejprve přečteš originální Kroniky a pak teprve Ztracené kroniky, ty spíš vyplňují prázdná místa mezi jednotl. díly.

1. období před Válkou kopí
1.1 Procitnutí mága

2. Válka kopí
2.1 Kroniky: Draci podzimního soumraku
2.2 Ztracené kroniky: Draci trpasličích hlubin
2.3 Kroniky: Draci zimní noci
2.4 Ztracené kroniky: Draci Paní oblohy
2.5 Kroniky: Draci jarního úsvitu
2.6 Ztracené kroniky: Draci zlatookého mága

3. Období po Válce kopí:
3.1 Legendy: Čas bratrství
3.2 Legendy: Válka zatracených
3.3 Legendy: Zkouška bratrství

4. "Kroniky": Draci letního žáru

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014910697937012 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.055207967758179 secREMOTE_IP: 13.59.122.162