Knihy

Dalcor
13.8.2009 11:53
Knihy - Otázky a Odpovědi
Máte-li nějakou otázku týkající se knih Dragonlance, jejich pořadí, dostupnosti a pod. Dotazy či připomínky k překladu, ke knižní sáze... Pokládejte tyto otázky do tohoto tématu, pro přehlednost a otázku vždy označte tučným písmem. Děkuji.

Prosím aby se diskuze odvíjeli v relevantních tématech a toto vlákno bylo ponecháno pouze na otázky a odpovědi. Hodnocení knih je věcí subjektivní a jako takové hodno diskuze, ale prosím vždy v relevantním tématu (nebo si takové založte). Pochopte prosím, že budu téma pro přehlednost promazávat.Děkuji.

F. A. Q.

Kde seženu česky vydanou knihu z Dragonlance...
Nejlépe přes prodejny FANTOM Printu, nebo jeho on-line knihkupectví
Prodejny FANTOM Printu v Praze, Brne a Ostravě
www.fantasya.cz


Kdy vyjde...?
Zkuste FANTOM Print. Ediční plán se dělá vždy jednoroční.

Nejdou sehnat Draci jarního úsvitu
To proto že v novém vydání ještě nevyšly a návratovské jsoubeznadějně vyprodány už několik let
Autorská citace #1
13.8.2009 12:02 - Dalcor
Píše:
Kde můžu sehnat Draky podzimního soumraku?


Knihkupectví Fantasya, Slezská 92, Praha Vinohrady
Stav k 12.7.2009 :-D
Autorská citace #3
13.8.2009 14:26 - Geralt
Co vše z Dragonlance vyšlo v češtině.
(Už to zde sice někde padlo, ale ať to máme přehledně a můžeme odkazovat. Snad nic nechybí a budu se snažit aktualizovat.)

Z nakladatelství Návrat (knihy s modrým hřbetem).

Kroniky
Draci podzimního soumraku
Draci zimní noci
Draci jarního úsvitu

Re-Edice v novém Designu s přebaly Matta Stawického, podobné těm FANTOM prinťáckým ovšem v jiné velikost. Pro jednoduché rozpoznání - nové FANTOM Print Kroniky překládá Hana Vlčinská. Pozn. Dalcor


Draci letního žáru I
Draci letního žáru II
(pozor, jedná se o knihy, které patří do Kronik pouze podle značení vydavatele, ve skutečnosti se děj odehrává 25 let po událostech Legend)

Legendy
Čas bratrství
Válka zatracených
Zkouška bratrství

Příběhy I
Magie Krynnu
Šotci, tupí trpaslíci a gnómové
Láska a válka

Příběhy II
Vláda Ištaru
- zbytek série nebyl v českém překladu dokončen -

Předehry
Světlo a stín
Země šotků
Bratři Majereovi

Raistlinovy kroniky
Procitnutí mága

Z nakladatelství FANTOM PRINT

Hrdinové
Legenda o Humovi
Bouřný meč
Lasičkovo štěstí
Minotaurus Kaz
Brány Thorbardinu
Rytíř Galen

Kroniky
Draci letního žáru (jako jeden svazek)
Draci podzimního soumraku
Draci zimní noci
Draci jarního úsvitu

Ztracené kroniky
Draci trpasličích hlubin
Draci paní oblohy
Draci zlatookého mága

Legendy
Čas bratrství
- další díly se chystají -

Válka duší
Draci padlého slunce
Draci ztracené hvězdy
Draci zmizelého měsíce

Samostané romány mimo série
Druhá generace
Brigáda zatracených
Autorská citace #4
13.8.2009 14:48 - Nerhinn
Páni. Já na nějakou z těch knih tu tam narazím, ale netušila jsem, že už je toho tolik. To to máte všechno přečtené? Jak se to má s kvalitou, když je toho tolik?
Autorská citace #5
13.8.2009 15:22 - Dalcor
Tahle otázka je jednoznačně nejlepší která tu padla :)
Zárukou kvality z toho co u nás vyšlo (i když...) je autorské due Margaret Weiss, Tracy Hickman a dále Richard Knaak, k ostatním mám větší či menší výhrady.
Povídky jsou dobré všechny.
Autorská citace #6
13.8.2009 15:36 - Blaine
Dalcor: No skoda jen, ze ty veci, ktere pisi Weiss a Hickman se mi moc nelibi. Mam Draky Podzimniho soumraku az Jarniho usvitu (nebo jak se to jmenuje) a ty knizky postradaji kvalitu, kterou by me skutecne pripoutali ke svym strankam. Snad jenom scena se zelenym drakem v elfim kralovstvi je hodne dobra. A epicky souboj mezi Kitiarou a tou elfkou je taky ctivi. Ale treba zaver Jara je tak spatne napsany, ze jsem se stydel, ze jsem ho cetl. Cela prvni knizka trpi klasickymi priznaky "zapisku ze hry", teda aspon ja je tam vidim. Skoda, vychazi toho hodne, ale vubec me nelaka si neco z toho koupit.

V diskuzi prosím pokračujte zde Děkuji za pochopení. Dalcor
Autorská citace #7
13.8.2009 16:14 - Magus
Kdy vyjde:Draci zlatookého mága v češtině?Asi zbytecna otazka ale co uz..

A...Nemůžu sehnat Draci jarního usvitu z důvodu vyprodání...
Autorská citace #8
13.8.2009 17:02 - Malfin
Magus: Fantomprint teprce Draky jarního úsvitu chystá. Staré Návratovské vydání už sehnat nejde. Mimo aukce atp.
Autorská citace #9
15.8.2009 23:54 - Bea
čuss.Kdy vyjdou v nakladatelství fantom print legendy?Slyšela jsem že se chystají ale nevím na kdy.Nebo kde seženu legendy z nakladatelství návrat?
Autorská citace #10
16.8.2009 00:04 - Dalcor
Legendy by měly být připraveny na příští rok. Ale zatím nic zaručeného.
Návratovské legendy se sehnat nedají.
Autorská citace #10
16.8.2009 00:04 - Bea
čuss nerhin vidím že jsme jediné co tu tak ponocujeme nevadí.Kvalita hm... jestli se ptáš na to jak je to napsané tak si myslím že skvěle.občas k tomu sice mám výhrady a je pravda že jsem nečetla všechno,ale to co sem četla se mi fakt líbilo a dost mě to upoutalo...myslím že stojí za to si to koupit.každopádně Raistlin je nejlepší:-)
Autorská citace #11
16.8.2009 00:05 - Bea
Tak to je v háji.no budu to muset vydržet....snad si s tím pohnou....jo moc díky.
Autorská citace #12
16.8.2009 00:06 - Bea
Proč se to nedá sehnat?
Autorská citace #13
16.8.2009 00:44 - Malfin
protože už je to pěkná doba co to vyšlo :)
Autorská citace #14
16.8.2009 12:48 - Nerhinn
Díky za odpovědi... asi si něco půjčím a uvidím :)
Autorská citace #15
16.8.2009 13:48 - Dalcor
Doporučil bycj začátek - tj Kroniky
Autorská citace #16
16.8.2009 14:19 - Nerhinn
Dalcor: Takže draky podzimního soumraku? Fajn, takový byl můj plán (já doufala, že ten výčet knih má v sobě nějaký systém :)
Autorská citace #17
29.11.2009 13:18 - Draon
Čus.Nevěděl jsem kam to mám napsat tak to napíšu sem:
Zrovna jsem si přetel znovu kroniky a našel jsem podivnou věc.
Zlatoluna a Řekyvan žili v Que-shu který je na sever od Utěšína ale někdy říkají že žili na prašných pláních ketré jsou zas na jihu jak je to možné ? díky za odpověď...
Autorská citace #18
5.12.2009 19:19 - John
No, já těch knih mám asi osm, jsou všechny dobré, až na Lasičku, toho jsem dočetl do poloviny a dál už jsem to nevydržel :( Z těch, které jsem četl bych asi za nejlepší označil Draci Zimní noci, asi proto, že to bylo i z pohledu zla a hlavně s Kitiarou, doufám, že takových knih, ne jen z pohledu dobra je víc :) Podobá se to Pánu prstenů, ale to asi ětšina podobných knih a to neřeším, je pěné ten fantastický svět dál rozvíjet :) Takže bych tomu dal tak 4,5/5 hvězdiček :D
Autorská citace #19
27.12.2009 14:40 - schleitr
Neví někdo co FantomPrint plánuje na rok 2010? Mám takový pocit,že ani letošní DL věci nestihly vydat všechny
Autorská citace #20
27.12.2009 17:43 - Malfin
Měly by vyjít Legendy a snad i Draci zlatookého mága. Zabrousil jsem po nějaké době na stránky FantomPrintu a edičák ještě není hotový. Takže uvidíme.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0011310577392578 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.080337047576904 secREMOTE_IP: 44.213.80.203