Knihy

Geralt
18.7.2009 11:15
Draci zlatookého mága
Na wizardím webu se objevil příjemný dárek k 25. výročí Dragonlance:
Malý ilustrovaný průvodce do světa Dragonlance (byť s jednou velkou botou).
Ukázková kapitola ze závěrečného dílu Ztracených kronik, Draků zlatookého mága.
A na konec ještě několik wallpaperů s Raistlinem.
Užijte si to. :)
Autorská citace #21
15.8.2009 23:45 - bea
A ty wallpapery s Raistlinem jsou jako kde?Hej fakt upe přehled...
Autorská citace #22
16.8.2009 00:03 - Dalcor
Snad příští rok.
Autorská citace #23
17.8.2009 15:28 - Bea
Ale fakt už :-D Kde jsou ty wallpapery s Raistlinem????já jsem na internet trochu levá....trochu.
Autorská citace #24
17.8.2009 15:47 - bea
Jasné už je má.jsem debil jak jinak.:-D
Autorská citace #25
3.5.2010 17:44 - Magus
Tak a Draci Zlatookého mága jsou doma.:) Doufám že nezklame...
Autorská citace #26
18.5.2010 01:17 - maso
Magus☠: a kde si sehnal?
Autorská citace #27
21.5.2010 17:24 - Magus
Maso: V Olomouci v Olympii...
No určitě ta knížka nezklamala! Pro fandu DL nutnost vysvětluje toho strašně moc ohledně Raistlina...Jen je škoda že knížka skončila ve stejném okamžiku jako Draci jarního úsvitu.
Autorská citace #28
21.5.2010 21:06 - sirien
...spíš je škoda že ta knížka na mě nepůsobila jako knížka, ale spíš jako roztáhlá epizodická povídka. Děje tam bylo málo (ne že by se tam nic nedělo ve smyslu že by to byla nuda číst, ale souhrně se tam prostě toho tolik nestalo), Neraka byla popsaná trochu suše a mocenskej skok kterej tam Raistlin předvede mi prostě vzhledem k těm událostem přišel takovej strojeně rychlej. Mělo to bejt delší a měli tam některé věci víc rozvádět.
Autorská citace #29
22.5.2010 12:01 - Dalcor
Mě ten mocenský skok také trochu znechutil, čekal jsem lepší vysvětlení. Je třeba říct že až v této knížce si autoři dělají srandu z celého stylu psaní epické fantasy, které je v současné době přežitá a i z určitých zákonitostí Dragonlance - viz oni tři černí mágové, araiakas kterýmu docházej prachy...

Je to trochu jiné Dragonlance od MW a TH, především ej zde snaha o přiblíženís e soudobému stylu High Fantasy která už je tak velmi naturalistilicka /Lloy, Rackley, Williams/, na druhou stranu se drží starých témat a moralizace. Což je přesně to co soudobého čtenáře moc nepřitahuje.

Soudobý čtenář-uživatel chce sex, krev, rozbité lebky, spoustu akce.
Autorská citace #30
22.5.2010 13:20 - sirien
Tak zrovna ten styl mi docela vyhovoval. To moralizování tam bylo docela vpohodě, naopak krásně vykreslovalo pohledy těch jednotlivejch postav a tak - Temní mágové nebyli přímo temní, byli prostě jen tak nebo onak sobečtí a ctižádostiví. Ta holka byla tak trochu svině, ale byla sympatická a veselá, Raistlin... no, Raistlin byl prostě Raistlin, za cílem přes mrtvoly, skrz stěny beranidlem, ale když se na konci střetl s Fistandantilem (opět, chudák, jeden blbej čaroděj a Raistlin ho za svojí kariéru musí zlikvidovat hned třikrát) tak vzal ten amulet a zahodil ho, protože se mu takhle temná magie hnusila...
Autorská citace #31
23.6.2010 09:16 - Daeth
Já souhlasím tady s posledním...Podle mě ta knížka byla úžasná. A z DragonLance kromě Legend asi jedna z nejlepších. Možná je to tím, že to bylo celé o Raistlinovi, což je moje nejoblibenější postava a o něm se mi líbí úplně všechno(pokud ho zrovna nezavírají v Propasti:))Ale i tak bych řekla, že byla pro čtenáře velmi dobrá. Ale souhlasím s tím, že ten mocenský skok byl opravdu velký až přehnaně. NO myslím ale že on si to odedře stejně tak jako tak. Jak říká: I kouzelníci musejí trpět.
Autorská citace #32
23.6.2010 09:18 - Daeth
Jinak Dalcore děkuji za ten článek k shrnutí Raistlinovy osobnosti. Když jsem se dozvěděla, že nezemřel, alespoň si mě postrčil k tomu, abych si přečetla i Válku duší.I když se tam bohužel objevil jen krátce, což byla strašná škoda, která ten příběh hrozně poskvrnila
Autorská citace #33
23.6.2010 20:02 - Daeth
Cha mám Legendy !![/b] 1. díl čas bratrství!! Mazec jak něco...přečtěte si to je to skvělé!!!! Ale upe se bojím v Zlatookých byl Raistlin jenom sobecký a ctižádostivý,(což mu sluší:)) ale nebyl zlý v Legendách to bude asi mnohem horší. Takže mám strach to číst. Nic méně jsem ráda že ta knížka konečně vyšla!!
Autorská citace #34
24.6.2010 02:06 - sirien
Ne, v Legendách je to pořád Raistlin. Jen tam už neni takový uťáplý štěně jak v zlatookejch, takže jeho ctižádost (sobectví fakt ne) a velké cíle (v konečném důsledku velmi dobré, paradoxně) tam holt mají trochu viditelnější následky. A cesta k nim je víc ukázaná jako "účel světí prostředky". Ale když si uvědomíš, že to všechno dělá v přesvědčení za lepší svět, v němž nebude zlo a krutost, tak to je pořád Raistlin jak ho znáš.

A bohové, zřiď si regulerní účet, ať po sobě můžeš editovat zpackaný tagy, celej post v boldu je fakt hnus. EDIT: a kdyžtak tu je funkce náhledu, to tlačítko napravo nad oknem pro odpověď
Autorská citace #35
24.6.2010 09:32 - Daeth
Mi moje zpackaný tagy nedělají žádný problém, víš. A tvoje rady o to míň. Takže tě bohové asi moc nevyslyšeli....K Raistlinovi máš pravdu a já to vím, znám jeho cíle možná dokonce líp. Jediné co mě zaráží je to, že na něj takhle pohlížel svět, alespoň než se obětoval, což není férové a je to smutné. S tím sobectvím máš pravdu i nemáš záleží na úhlu pohledu, Raistlin chtěl pomoci malomocným to bylo víc než nesobecké ale prostředky které volil sobecké byly. I Myslím ale že já na jeho místě bych to udělala stejně takže nemám co vyčítat. a výčitkato ani nebyla.
Autorská citace #36
5.7.2010 12:17 -
K Drakům zltookého mága samostatně by to byla dobrá kniha. Čekal jsem že vysvětlí některé věci hlavně nárůst Raistlianovi moci. V Kronikách i Legenfách je zmíňka o znalostech magie ke které mají přístup jen nejvyšší bohové. V knize o tom nic není. Dále se mi Raistlin zdá najivnější.
Autorská citace #37
6.7.2010 13:02 - Geralt
Píše:
Dále se mi Raistlin zdá najivnější.

Oproti Legendám nepochybně, protože tam už je z něj chladně kalkulující polobůh, který se všemi ostatními hýbe jako s pěšáky po šachovnici svého (no, skoro svého) důmyslného plánu. Faktem je, že tohle všechno se musel nejprve někde naučit a právě Neraka byla pro něho první velkou lekcí.
Autorská citace #38
7.7.2010 18:27 - Dalcor
Ten mocenský skok je tam dán že Fistandanthilus a Raistlin jsou jedno, ovšem Raistlin konečně Fistandanthila utlačí, aby ho nakonec sejmul...
Autorská citace #39
12.7.2010 09:25 - Moose
Jediný, u čeho jsem pozvednul obočí, ale je to dáno dobou, kdy vznikly Legendy a kdy Ztracené kroniky, je to, že podle Ztracených kronik se Rasitlin tím, že porazí Fistandanthila, zbaví své nemoci, ale už při setkání se Ctěnou dcerou Paladinovou Crysanií ho nemoc nadále sužuje.
Autorská citace #40
12.7.2010 09:47 - Geralt
Moose: To lze jednoduše vysvětlit. V Legendách je Raistlin již skutečně zcela zdravý, přesně jak by měl být. Vtip je ovšem v tom, že svoji tradiční nemoc při úvodní schůzce s Crysanií v Astinově komnatě pouze velmi obratně hraje. To proto, aby Ctěnou dceru oklamal a vlákal do své pasti. Ostatně o něco později Dalamarovi prozrazuje, že šlo o jedno z jeho "nejlepších vystoupení". Pro Raistlina bylo docela snadné předstírat nemoc, která jej sužovala bez ustátní celé roky. Krom toho byl všelijak nemocný prakticky celý život, takže už jako dítě se naučil, jak mistrně předstírat různé choroby. V Procitnutí mága je skvělá ukázka, jak pomocí takového triku obelstil mistra Teobalda, svého někdejšího učitele a zajistil si tak, že už na něj nikdy víc nevztáhl ruku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0010850429534912 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.069401979446411 secREMOTE_IP: 44.213.80.203