Knihy

Dalcor
5.1.2009 11:50
Kolik máte DL Knih
Magus se ptá, kolik kdo mate DL knih...
Autorská citace #1
5.1.2009 11:53 - wraiths
5 nebo vic... ani sam nevim.
Autorská citace #2
5.1.2009 12:08 - Dalcor
Asi 60, nebo 70 + prirucky, nechce se mi to prohrabavat...
Autorská citace #3
5.1.2009 12:51 - unknown
ty vis co si pisu???
Autorská citace #4
5.1.2009 12:52 - unknown
pisu to s pocalu sem magus!!!
Autorská citace #5
5.1.2009 12:55 - Vannax
přibližně 30 + příručky
Autorská citace #6
5.1.2009 14:14 - Dalcor
jako admin to vidim
Autorská citace #7
5.1.2009 14:57 - Malfin
27 + příručky
Autorská citace #8
5.1.2009 18:14 - Magus
Dalcor > to chci taky!!:-). :-D
Autorská citace #9
5.1.2009 20:36 - Geralt
Přesný tucet.
Autorská citace #10
6.1.2009 11:53 - Moose
Z "modré řady" 10, 3 Kroniky 2.vydání, od Fantomáků 9 = 22
Autorská citace #11
7.1.2009 08:55 - maguss brother
15+magie krynnu(the magic of krynn) nevim jestli se to pocita mezi knizky jsou to jen povidky ale ta novela docela ujde!!mame je s magusem spolecn!!
Autorská citace #12
7.1.2009 11:14 - Malfin
Maguss brother: Takže pokud s bráchou společně, tak děleno dvěma ne? :D
Autorská citace #13
7.1.2009 13:16 - maguss brother
kubulinek : JO NO JENZE ON by si vzal ty lepsi!!
Autorská citace #14
16.2.2009 09:13 - Geralt
Myslím, že sbírku tohoto šílence jen tak netrumfneme (ani všichni dohromady).
Mimochodem, za pět tisíc babek mohla být vaše. ;-)
Autorská citace #15
16.2.2009 09:30 - wraiths
Geralt: ty a neni to nahodou tva policka :D.
Autorská citace #16
16.2.2009 10:10 - Geralt
No, kéž by. :) Ale ten člověk je blázen - chtít přes sto tisíc korun za sbírku knih (nebo za půl milionu při Kup teď).
Autorská citace #17
16.2.2009 10:32 - wraiths
Geralt. to mu se rika fanatismus. ale pokud jsi dost zazranej tak to klidne obetujes. a nerikej ze za rekneme 10let by jsi nenacpal tech 100tis. do knih s tematikou DL.
ja bych to treba byl ochoten to dat,pokud by bylo neco se Sothem....ale v podobe "slusny beletrie". coz mam asi smuslu...
Autorská citace #18
16.2.2009 13:09 - Malfin
Krásné. Leč nedosažitelné.
Autorská citace #19
16.2.2009 13:37 - Vannax
Vypadá to, že dotyčnej fanatik ty knížky ani nečetl. Má je v poličce srovnaný tak, aby mu barevně ladily a nemá tam ani jeden zpřehýbanej hřbet. Takže asi jenom chtěl na nějakým fóru machrovat kolik má DL knih. Fórum už skončilo, tak knížky prodává.....Bacha ať taky takhle nedopadnete...
Autorská citace #20
16.2.2009 13:41 - andtom
Vannax: Mno, když je někdo dostatečný fanatik, tak si koupí o každého výtisky dva. Jeden na poličku a druhý do batohu. Věřím tomu, i když nevím jak je na tom dotyčný :)
Autorská citace #21
16.2.2009 14:20 - wraiths
Vannax: to rika ten pravej :P. dle me jsi uz polovicni maniak, kdo ma knizek 30+ tak uz zacina mit nabeh. kollik ze mas tech knizek s tematikou.... ;-)
Autorská citace #22
16.2.2009 14:40 - Malfin
Přiznání se k DL fanatismu na foru DL je bezpředmětné :D
Autorská citace #23
16.2.2009 14:50 - Dalcor
no já jich mám okolo 50. Ale tady jde jeste o sberatelskou hodnotu, já jsem nešel nějak dohloubky, ale jestli má kompletní 1. vydání Elvish nation tak je frajer :)
Autorská citace #24
16.2.2009 15:19 - wraiths
myslite ze to prodava i s tou polici? za "1/2mice" by mohl co...
Autorská citace #25
16.2.2009 15:42 - Malfin
že by ti to postavili do pokoje, ty bys rozstřihl šňůru, roztrhl papír a měl bys už vybavenou knihovnu?
Autorská citace #26
16.2.2009 19:07 - Dalcor
Ty vole, koenčně jsem si to prohlédl. Mít volných 5000 USD tak si to koupím...

Jdu si koupit něco na Noble knighta :)
Autorská citace #27
8.4.2009 10:06 - unknown
Ahoj Rád bych se zeptal v jakém pořadí byste mi doporučovali číst DL? Právě jsem dočetl předehry a nevím.
Dík
Autorská citace #28
8.4.2009 10:33 - Geralt
Ahoj - docela se hodí začít Procitnutím mága, pak jít skrze Předehry ke Kronikám I-III, na které navazují Legendy. Potom bych zkusil Druhou generaci a Příběhové svazky. Chronologicky v řadě jdou Draci letního žáru a po nich už bych se pustil do Války duší. Sérii Hrdninové můžeš číst nezávisle na těchto knihách.
Autorská citace #29
28.4.2009 20:14 - Milamber
=D Moje skromná knihovnička (5 knih), cítím se málocenný. =D
Autorská citace #30
29.4.2009 06:22 - Fritzs
Žádnou...
Autorská citace #31
29.4.2009 08:08 - Dalcor
Teď říkala Lucka že si u ní někdo koupil 8 knížek Dragonlance najednou...
Autorská citace #32
29.4.2009 08:26 - Magus
To to Fritzs dohání...:)
Autorská citace #33
29.4.2009 08:31 - Sethi
chtěla jsem být kousavá a napsat, že jen potřeboval vypodložit stůl o pár centimetrů, ale...

ok, jsem kousavá =)
Autorská citace #34
29.4.2009 08:47 - Magus
Sethi: tobê se DL nelíbí.....???? To ale bylo hnusny....:)
Autorská citace #35
29.4.2009 12:02 - Fritzs
Magus: Nevím jak Sethi, ale já klasickou fantasy poměrněš dost nesnáším... obzvláště protože platí, že kdfyž jsi přečetl Pána Prstenů a dvě další ságy, tak jsi přečetl komplet celou klasickou fantasy...
Autorská citace #36
29.4.2009 12:22 - Sethi
neoslovuje mě to. přečetla jsem tři nebo čtyři knihy, ale obecně nemám ráda záležitosti, které zaberou víc jak tři svazky - má to pak tendenci být rozbředlé a komplikované.
Autorská citace #37
29.4.2009 13:10 - Noldo
Vidim to jako Fritzs, pro mě Tolkien fantasy začal, Sapkowski vyvrcholil a skončil. Originalita nebývá u fantasy zrovna silná stránka. Vlastně nechápu, že může existovat desítky let literární žánr založený na vykrádání jediného autora. Elfové, trpaslíci, draci a skřeti jsou... vyloženě anti-originální.
Autorská citace #38
29.4.2009 13:45 - Fritzs
Noldo: Jednoduchá odpověď: Geeks 'n nerds. Údajně mají často náběh na autismus, takže jim nejspíš schematičnost vyhovuje...
Autorská citace #39
29.4.2009 15:27 - Milamber
Noldo
Píše:
Elfové, trpaslíci, draci a skřeti jsou... vyloženě anti-originální.

To bude asi tím, že to vychází z mytologie, ale jestli ti třeba vyhovují víc .......ehmmmm....třeba Goauldi =D
Autorská citace #40
29.4.2009 15:30 - Magus
To byl dobrej stêr...=D
Autorská citace #41
29.4.2009 15:31 - Milamber
Neměl to být stěr =) omlouvám se =D
Autorská citace #42
29.4.2009 15:41 - Geralt
Noldo, je otázka k čemu (anti)originalitu vztahuješ. K prostředí nebo k samotné náplni? V prvním případě na tom nevidím nic překvapivého (ani špatného), že řada autorů fantasy využívá koncept klasických ras a monster - elfy, trpaslíky, draky atd. Ostatně už to slovo – klasických. Tolkienovi se zkrátka podařilo přijít s konceptem, který se stal natolik úspěšným a především tvárným, že jej další autoři začali přejímat. Nepíšu vykrádat, protože vykrádání je bezduché kopírování se vším všudy. Na druhé straně jiná věc je, pokud si vezmu osvědčené ingredience a začnu z nich vařit své jídlo. Pak už záleží jen na mne, jak moc odvážný budu, abych je zamíchal, přidal své nápady a okořenil to něčím zvláštním – tak dostanu výsledek, který ve výsledku chutná jinak. Tolkienovy ingredience jsou natolik lákavé (a pro čtenáře chutné), že přitahují spoustu autorů-kuchařů, aby s nimi zkusili vařit.
Nicméně nikterak originální prostředí vůbec nebrání tomu, aby se v něm nedal vytvořit originální a poutavý příběh, postavy, zápletky a atmosféra. Myslím, že v tom je jádro celé věci.

Fritzs: Jednoduché a vskutku působivé. Dodnes jsem netušil, že čtenáři "anti-originální" fantasy jsou geeci a nerdi - a ještě že k tomu mají navíc nakročeno k autistické poruše. Děkuji za objasnění.
Autorská citace #43
29.4.2009 15:55 - Milamber
Jaký rasy a mostra jsou podle vás původní nebo spíš klasický? Myslim, že je jich hodně, jestli ta (anti)originalita byla vztahována k nim co potom nám za rasy zbývá? Nevim, jedině pak vytvářet rasy třeba podobný Čapkovým mlokům....což mě osobně netáhne.
Autorská citace #44
29.4.2009 16:32 - Magus
Joooo kroniky svêakraje je to dost dobry fantasy a úplnê novy rasy i když je to spíš dêtsky ale 18-ti letyho bráchu to taky celkem bavilo......
Autorská citace #45
29.4.2009 17:20 - Dajrin
V klasickém fantasy prostředí bylo napsáno spousta knížek, ale je to nic proti tomu kolik knížek bylo napsáno v našem reálném světě. To že se příběh děje ve stejném světě neznamená že je anti-originální.
Autorská citace #46
29.4.2009 17:52 - Vannax
Vyloženě antioriginální je lidská rasa. Ta je snad v každé fantasy knížce a jak jsem si všimnul, tak z fantasy prostupuje i do všech možných jiných žánrů. Nechápu, že o lidech ještě může někdo psát...
Autorská citace #47
29.4.2009 18:05 - Milamber
Vannax
O lidech víme všechny jejich možné vlastnosti ohledně chování, jako se říká statečný jako lev, lství jako liška atd. tak na člověka sedí vše, jde jen o druh povahy. Když vezmu v úvah elfa, neboť je to jen bájna postava, tak nevíme o jejich vlastnostech scela nic a můžeme jim můžeme přiřadit jakýkoliv. Elfové mají všeobecně známý vztah k přírodě, ale dále ostatní vlastnosti si spisovatel volí sám, když jim dá všechny tak tedy můžeme říct, že v tom případě je elf člověk, který je většinou dlouhověký a má vstah k přírodě. Takže osobně vidim člověk stajně rozmanitelnou rasu o které víme cokoliv a do fantasy příběhů podle mě určitě patří.
Autorská citace #48
29.4.2009 18:27 - Dalcor
Noldo - to byl asi vtip Sapkowski vrchol fantasy LOL On už Tolkien nebyl originální, de fakto každej vesnickej vypravěč není originální...
Autorská citace #49
29.4.2009 18:34 - Vannax
Milamber: ....měl to být džouk...
Autorská citace #50
29.4.2009 18:39 - Milamber
Vannax ach.........jsem suchar =DDDD
Autorská citace #51
30.4.2009 10:34 - Malfin
Sapkowski dle mého taky není vrcholem. A Tolkien už vůbec ne. Dobré čtení, ale řekněme, že to je spíše "základní tábor".
Autorská citace #52
30.4.2009 10:44 - Magus
Já bych už tu DL nekritizoval.... Nás DL geeky to pêknê štve..... Aspoñ mê...=(
Autorská citace #53
23.6.2009 18:18 - Dajrin
Velice se omlouvám za délku ale já nerad kouskuju text do mnoha různých diskuzí.

Já i přesto, že se považuji za velikého fanouška Weis a Hickmana nemám doma ani jednu knihu Dragonlance, protože moje kapesné nedovolí další výdaje a knížky si půjčuji v Mahenově knihovně v Brně. Dragonlance mi připadnou dobré a docela čtivé, ale považuji je za spíše slabší tvorbu W+H.
-Kronikám bych vyčetl příliš velké množství postav. Nejhorší to bylo v Draci jarního úsvitu, tam jsem měl pocit, že mi někdo vytrhal polovinu stránek, protože některé příběhy různých postav mi připadali začnuté ale nedokončené. -Bohužel i v tak velké knihovně nemají legendy a proto jsem je nečetl.
-První tři povídky v druhé generaci byli dobré, Raistlinova dcera mě nezaujala a poslední povídka byla suprová a zrovna v tom nejzajímavějším to skončí. Myslel jsem, že příběh Gila dokončí v letním žáru, ale mýlil jsem se.
-Draci letního žáru mi připadali strašně dlouhé a sem tam jsem se u čtení nudil což je u knížek W+M velice nezvyklé. Také sem nikdy neměl příliš rád Rytíře ze Solamnie, kteří mi připadali spíš jako fanatici než inteligentní rytíři ale chování Ocela a Temných rytířů mi připadalo šíleně nepřirozené a nelogické.
-O prázdninách chci přečíst válku duší a ztracené kroniky a jsem zvědaví jestli se bude kvalita stále zmenšovat.
Dragonlance bych přirovnal k příliš k velkému obrazu, který malíř (autor) chaoticky maluje. Sem tam je něco velmi detailně propracované ale jinde zase nedodělané a některá místa jsou dokonce celá prázdná. A aby toho nebylo málo, tak obraz maluje více malířů. I přesto že hlavní malíř je ve svém umění mistr, tak obraz působí divně. A zrovna mě by některá bílá místa velmi zajímali. Samozřejmě se obraz vyvíjí a domalovává (např. ztracené kroniky) ale já nechci čekat a když počkám tak zjistím, že mě ty bílá místa už nezajímají. Jiné knížky malují menší obrázek, ale nedělají to tak chaoticky a tak já mám rád. (např. Pán prstenů, Brána smrti)
Od W+M jsem četl ještě Temnej meč, kterej měl zase svoje chyby, ale podle mě je o trochu lepší než jejich knížky Dragonlance.
Ale jejich nejlepší dílo byla Brána smrti. U ní nemám co vyčíst a dokonce v mém řebříčku oblíbenosti překonala Pána prstenů. Trochu mě zaráží, že i přes její skvělou kvalitu ji zná jen málokdo a na českém internetu o ní skoro nic nenajdu.
Autorská citace #54
23.6.2009 20:26 - Malfin
Já četl z Temného meče první dva díly. Musím říci, že u toho jsem se zase nudil já. Další díly leží v poličce už pěkný pátek, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
Co se týče Brány smrti, přečetl jsem první díl. A ten mě moc nezaujal taky. Ale chápu, že s dalšími díly se to může rozvíjet zajímavým směrem a může to být poutavé.
Líbí se mi tvé přirovnání k obrazu. Souhlasím, něco je slabší, něco je výborné. Ale je dobře, že každý máme rád něco jiného, aspoň je na světě lépe a není vše jak přes kopírák ne? :)
Autorská citace #55
23.6.2009 21:27 - Dalcor
Díky za zhodnocení, nad některými otázkami lze polemizovat, ale vlastně jedná se o osbní názor a bylo by to mlácení se osobními názory. Osobně jsem četl všechno kromě Hvězdy strážců a Brány smrti. Tu jsem zavrhl po prvním supernudném díle. A další jsem si nekoupil.

K těm postavám - jedná se o zadání od nakladatele aby byla hlavními hrdiny celková skupinka klasická z DnD Her. Nehledě na to že psotav je tam méně než v Pánu prstenů :-)

Přirovnání k obrazu je celkem zajímavá, zvláště v porovnání s Pánem prstenů, který má tedy bílá místa nejen všude kde družina neprošla, ale nedozvíme se vlastně nic ani o místech kam se dostala.

K prázdným místům - jedná se o záměr, kniha je zasazená do herního prostředí, které děj rozvíjí a naopak - komerční záměr je jasný.
Autorská citace #56
23.6.2009 23:04 - JAIME
přesně 10 prvních, které tu vyšly.. ani jednu jsem nečet ;)
Autorská citace #57
24.6.2009 09:00 - Geralt
Dragonlance jako obraz...vlastně proč ne? Ikdyž já bych to nazval spíš postupně sestavovanou mozaikou jednoho světa. Jasně, že některé kameny jsou krásné (Procitnutí mága, Legendy...) a jiné jsou spíš matné (třeba Dalamar the Dark). A právě proto, že je to příběh světa (a ne několika postav), rozsáhlost, jistá chaotičnost a bílá místa jsou nevyhnutelná. Pro českého čtenáře je to do značné míry ještě znásobeno tím, že zatím byl přeložen jen zlomek z celé mozaiky DL. Takže těch bílých míst vnímáme víc.

S poznámkou k velkému počtu postav v úvodu Kronik docela souhlasím, některé se pak ztrácejí. Ale už od začátku Draků zimní noci se tenhle problém vyřešil a hrdinové mají najednou víc vlastního prostoru.
Autorská citace #58
24.6.2009 16:25 - Malfin
Dalamar the Dark nebrat?? :)
Autorská citace #59
24.6.2009 20:49 - Geralt
Kubulinek píše:
Dalamar the Dark nebrat?? :)

Spíš od něj nic extra nečekat. Ta knížka má pár lepších momentů, ale celkově převažuje zklamání. Až mi začnou provizorní prázdniny, zkusím se rozepsat víc.
Autorská citace #60
24.6.2009 22:10 - Dajrin
Temnej meč má mnoho chyb a někdy mi taky připadal nezáživnej, ale rozhodně má velmi zajímavej svět a magii. Dragonlance mi až příliš připomíná svět, který znám až příliš dobře z hraní her na hrdiny a proto mi někdy nemá co nabídnout.

Je sice pravda že první díl brány smrti je rozjezdovej, ale nechápu jak někoho mohl nudit. Rozhodně má velice zajímavý svět, také postavy jsou vynikající a i příběh se mi velmi líbil. Zatím jsem bránu smrti doporučil dvoum lidem a ti na ni měli stejný názor. S takovým názorem se setkávám poprvé a docela mě to zaráží, ale každej máme jinej vkus.

Vím, že Pán prstenů má hodně bílých míst, ale když jsem ho četl nikdy mi nevadili a nezajímali mě. Sice tam bylo hodně postav, ale měl jsem pocit, že každá dostala tolik místa kolik bylo potřeba. Například trpaslík Gimli byl vždy spíše okrajová postava. Nikdy jsem neměl pocit, že se ztrácí, protože měl vždy stejnou roli. Na rozdíl od Dragonlance jsem měl pocit, že o některých postavách napíše strašně hodně, ale potom se vytratí. Jako když malíř propracuje jedno oko a druhé nechá jenom načrtnuté. Nebo se pustí do pozadí ale detailní udělá jenom jeden strom. Uvedu příklady. V podzimu se hodně zabývá Raistlinem ale na jaře najednou zmizí a objeví se až na konci jako deux ex machina. Nebo bratr Laurany (nepamatuji si jméno) a jeho láska k té dračici jsou velmi hodně popisovány, ale potom se najednou ztrácí a jejich popis dobrodružství klesá z několik kapitol na pár řádků. Dokonce pokud si vzpomínám, tak tam nebylo napsáno jak to s nimi nakonec dopadlo. A podobnou věc jsem viděl u více postav. Dále jsou opravdu nepříjemné části s nápisem "tato část je v jiné knížce".
Šotkové jsou velice humorná rasa a hodně jsem se u nich bavil, ale občas mi připadnou trochu nelogičtí. Zato gnomové jsou v Dragonlance úžasní a od té doby je využívám i rpg hrách.

Ale i přes svou chaotičnost a další chyby je Dragonlance dobré protože jinak bych ho nečetl. Třeba dnes jsem začal v autobuse číst Draci trpasličích hlubin a tak jsem se začetl, že jsem přejel zastávku a na konečné stanici mi musel řidič upozornit, že mám vystupovat :)
Autorská citace #61
2.7.2009 08:12 - Dalcor
Tak třeba příběh Gilthanase a Silvary je popsanej v řadě dobrodružství a poté v několika knihách : Odyssey of Gilthanas a Dragons of a New Age.

K tomu aby jsi viděl celý obraz by jsi potřeboval další knihy.

Stejně jako u pána prstenů - příkladem co dělá Galadriel co společenstvo odejde? Co dělala před tím? proč tam je? Proč vlastně spoelčenstvo anvštěvuje Lothlorien? IMHO jenom proto že by to bylo cool, jinak to celej děj nikam neposunuje.Přesně jako s GIlthanasem a Silvarou se totéž děje s celou řadou dalších postav Lotra - čili toto srovnávání je pro mě trošku nepřijatelné.

Dále, spousta kamarádů se mi svěřila že Lotr je pro ně absolutně nečitelný, s tím naprosto souhlasím.

Co se týče třeba Brány smrti, tak mě nezaujala jediná postava, kromě toho že parodují Dragonlance,protože se rozhádali s wizardy.

Ale čtení knih je velice subjektivní, já mám ke Kronikám také výhrady (překvapivě zcela jiné než ty), jedná se také o autorskou prvotinu.

Zrovna Draci trpasličích hlubin jsou příšerné :-).
Autorská citace #62
2.7.2009 08:54 - Magus
Co mám cist po kronikach2
Autorská citace #63
2.7.2009 09:06 - wraiths
Prcek alias Magus: ucebnici pravopisu.
Autorská citace #64
2.7.2009 09:21 - Geralt
Kroniky svazek 3 (Draci jarního úsvitu).
Ztracené kroniky 3 ještě nevyšly ani v USA a podle dostupných informací budou spíše paralelním dějem ke třetímu dílu Kronik, takže je záhodno přečíst si nejdříve Draky jarního úsvitu.
Autorská citace #65
2.7.2009 09:44 - Magus
Ztraceny kroniky 3 jsou 'draci zlatookeho maga'?? Díky!!=)
Wraiths:=D,jo stavam se fandou Sotha ...po ztracenych kronikach 2....
Lord Soth 4ever!!!-=)
Autorská citace #66
2.7.2009 21:30 - Magus
Jakto ze na konci ztracenych kronik2 pan soth nezabil kit??
Autorská citace #67
3.7.2009 08:55 - Dalcor
Protoze Kitiara vystupuje jeste v dalsich knihach...
Autorská citace #68
5.7.2009 11:22 - Magus
Dragonlance-Kroniky

Draci podzimního soumraku Weis,Hickman 120 Kč
Draci podzimního soumraku 2.vydání Weis,Hickman 259 Kč
Draci zimní noci Weis,Hickman 130 Kč
Draci zimní noci 2.vydání Weis,Hickman 259 Kč
Draci jarního úsvitu Weis,Hickman 130 Kč
Draci jarního úsvitu 2.vydání Weis,Hickman 259 Kč
Draci letního žáru-1 Weis,Hickman 199 Kč
Draci letního žáru-2 Weis,Hickman 199 Kč
Dragonlance-Příběhy-1

Magie Krynnu Niles D. 130 Kč
Šotci,Tupí Trpaslíci a Gnómové Niles D. 130 Kč
Láska a válka Niles D. 140 Kč
Dragonlance-Příběhy-2

Vláda Ištaru povídky 259 Kč


Dragonlance-Legendy

Čas bratrství Weis,Hickman 130 Kč
Válka zatracených Weis,Hickman 140 Kč
Zkouška bratrství Weis,Hickman 140 Kč
Dragonlance-Předehry

Světlo a stín Thompson,Carter 189 Kč
Země šotků Kirchoff M. 189 Kč
Bratři Majereové Stein K. 189 Kč
Dragonlance-mimo edice

Procitnutí mága Weis.M
tolik jeceských dl knih cernaplaneta.cz
Autorská citace #69
5.7.2009 21:38 - Geralt
Ten přehled z Černé planety ovšem postrádá knížky (s výjimkou reedice Kronik), které vydal Fantom Print. Takže u nás ještě vyšlo:
Hrdinové 1-6
trilogie Válka duší
Druhá generace
Ztracené kroniky I&II

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014779567718506 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.12578797340393 secREMOTE_IP: 44.193.11.123