Knihy

Sturm
22.10.2007 18:48
DragonLance - film
Ahoj, tak jsem na DragonLance-Movie.com viděl konečně první trailer a musím říct, že se mi líbil. Sice škoda, že to není dělaný celý v 3D, ale i tak se zdá, že by to mohlo fungovat. Akorát jsem zvědavej, jestli to výjde i u nás na DVD.
Autorská citace #1
22.10.2007 19:43 - Joe
Som zvedavy, ako to dopadne. Viem si predstavit jo lepsiu animaciu - ved sa staci pozriet na najnovsie vychodoazijske (kreslene alebo animovane) filmy a je to uplne ina trieda ako toto... Ghost in the Shell, Mononoke Hime, Nausicaa a tak.
Aby to nedopadlo ako film Dungeons and Dragons, ze to bude nepritazlive tak vizualne, ako aj "herecky"...
Dalcor, pevne verim, ze to dotiahnu do takeho konca, aby si na to mohol svojim dalcorolancovsko-kritickym okom zhliadnut a povedat - "Jo chlapi, bolo to dobre..." ;)
Autorská citace #2
22.10.2007 21:31 - Dalcor
Joe - já nevím jestli Tvůj příspěvek myslíš vážně nebo ne, protže jako vtip je to dobré.
Každopádně trailer ujde a já se těším na full movie :)
Autorská citace #3
22.10.2007 21:34 - Joe
No, povodne som ho myslel skoro vazne, ale ked vidim tvoju odpoved... prehadzujem priority :D
Takže to vyzerá ako kus ....., čo?
Autorská citace #4
22.10.2007 21:35 - Dalcor
Řekněme si že v prvé řadě nejsemzastáncem východní animace :) Dále bych nerad porovnával možnosti které mají k dispozici autoři Ghost in the Shell a Dragons of Autumn Twilight.
Autorská citace #5
22.10.2007 21:38 - Joe
No, to možno nie, ale keď si tak pozriem ako vyzerá tá animácia a porovnám si ju s animáciou takých povedzme Transformers z 80tych rokov... tak nemajú ďaleko od seba... No dobre, draci sú renderovaní a retušovaní nooooo
Ale celkový dojem je rozpačitý.
Autorská citace #6
22.10.2007 23:07 - Fibriso
Ok, viděl sem trailer a vím, že film již asi vidět nemusím....
Autorská citace #7
23.10.2007 10:17 - Dalcor
Já film vidět musím a moc se na něj teším. Hlavně Kiefer Sutherland jako Raistlin je cool. Zajímavé je, že autoři vycházejí z maleb Larryho Elmorea a ne z Matta Stawickeho.
Autorská citace #8
23.10.2007 10:32 - Joe
Hm, keby to bol FILM, ale to je ANIMÁCIA.... prečo nie sú schopní zohnať dostatočne dobré obsadenie a natočiť to ako FILM? Určite by na tom minimálne neprerobili. Takto mi to pripadá dosť odfláknuté - ak mám teda považovať trailer za to, čo bude reálne vo výslednom produkte...
Myslím, že nič pre mňa. A to mám animované veci rád.
Neviem si pomôcť, jednoducho... je toľko možností a dneska už aj technických, ako to spraviť OMNOHO lepšie a oni takto...
Autorská citace #9
23.10.2007 10:48 - Dalcor
Ehm - možná proto že všechny poslední fantasy jaksi prodělali? Mě to nevadí - je vidět na jakou cílovou skupinu je to zaměřené - tedy na čtenáře, kterým vydávají Kroniky pro děti.
Autorská citace #10
23.10.2007 11:04 - Joe
Dosť záleží aj na tom, ako sa k tomu tvorca postaví a aký je výsledný produkt. Napríklad Pán prsteňov (jasné jasné) bol úspešný. Eragon asi tak napoly. Narnia asi tiež celkom v pohode.
Na druhú stranu - Dungeons and Dragons bol taký šit, že väčší som nevidel. To si Wizardi neustrážili produkciu alebo čo?
A keď bude Dragonlance vyzerať tak, ako vyzerá teraz, tak mu to ale vôbec nepomôže. Mohli by sa orientovať na trošku širšie publikum ako na 10-12 ročné deti. A aj tie už asi majú vyšší štandard rozprávok.
Jednoducho ma zabíja to, ako takúto sľubnú tému tak zabíja spracovanie. A nezachránia to asi ani herci, hovoriaci postavy. Keď ich na plátne nevidíš naživo a nemajú možnosť ukázať svoje herectvo a prispieť ním ku kvalite filmu, tak bude ich zvukový výkon strhnutý ku dnu prevedením obrazu, ak film len dabujú.
Autorská citace #11
23.10.2007 11:39 - Dalcor
jenže tady jde otázku finanční a rozpočtu Ani Narnie, ani Eragon, ani Stardust si nevidělali na rozpočet (narnie jen trošku), z toho důvodu nikdo nenarve 200 mil dolarů na převedení DL, které je trikově IMHO náročnější než LOTR.
Imho je andále třeba rozlišit co od filmu očekává samotný producent. DnD film byl točen jako nízkorozpočtové béčko. A to bezesporu splnil a na své cíle byl úspěšný. O dvojce už bych se nebavil.
DL film nepůjde do kino distribuce, tj dá se předpokldáat rozpočet někde kolem 10 mil. dolarů.
Filmy které zmińuješ jdou do asijské kino distribuce - nemluvme třeba o oskarové Princezně Mononoke. Totéž je to s Disneyho animací.
Varianta by zde byla něco jako Final Fantasy, a Advent Child - vyrainta by to byla, ale oba filmy žalostně prodělali.
Kroniky navíc nezapadají do toho co moderní publikum chce vidět. DL je plné moralizování a hlubších myšlenek zasazené do konzumní fantasy, která je anvíc díky Salvatoremu, martinovi, nebo Warhammeru dáívno přežitá. Z tohoto heldiska je jasné že rozpočet filmu musí odpovídat potenciálnímu zájmu. A tím je řečeno vše.
Autorská citace #12
23.10.2007 12:12 - Joe
Ok. Škoda, že sme taká konzumná spoločnosť. Toľko námetov a tak málo záujmu....
Autorská citace #13
23.10.2007 12:30 - Joe
BTW, tie štatistiky zárobku na rozpočet - máš to Dalcor niekde alebo sa to dá nájsť len samostatne ku každému filmu? Bolo by zaujímavé zistiť, ktorý fantasy film/dielo si na seba vôbec zarobil a prípadne zarobil aj tvorcom...
Autorská citace #14
23.10.2007 14:36 - Dalcor
netusim - je to hruby odhad...
Autorská citace #15
23.10.2007 14:42 - Joe
Niekde som videl zaujimavy blog, v ktorom autor pise o podieli, ktory si beru filmove studia za film (zo vstupeniek do kina). Prvy tyzden to moze prist az do extremu 100%! 2-3 tyzden tak 70% a potom sa to znizuje. Co znamena, ze kina zarabaju na pukancoch a napojoch! :))))))))
Toz kultura narodov, spojte sa na vecne veky!
Autorská citace #16
23.10.2007 14:54 - Dalcor
Takhle je to odhad na zákaldě čtení filmových magazínů. Stardust si v Americe na rozpočet, tuším 80mil, vůbec nevidělal a zachraňuje to Evropa. Přitom je to fantasy mnohem lepší než Pán prstenů, který se mi zpětně líbí méně a méně, kde 3 hodiny nudy Návratu krále nezachraňuje vůbec nic.
Eragon prodělal i vlastního draka. Navíc byl tak neskutečně ořezanej a přepsanej, že postrádal vlastně smysl.
Narnie se udržují na hraně rozpočtu s určitým výdělkem, jinak by se nenatáčel další díl.
K tomu aby se mohli antočit Draci aby to za něco stálo by film musel dostat IMHO dvojnásobek rozpočtu Společenstva prstenu. Vzhledem k logickému růstu cen i u WETY i náročnosti natáčení.
Autorská citace #17
23.10.2007 15:16 - Joe
Tak ci onak, uvidime finalny produkt. Urcite nan hodis recenziu, takze sa necham sam prekvapit, ci to fakt stoji aspon za toliar, alebo pripadne za zlatku.
Autorská citace #18
25.10.2007 10:28 - Dalcor
DL Movie dostalo PG-13 pro fantasy akci a násilí. Chápete to? PG-13 je že děti musí jít v doprovodu rodičů, pokud se nepletu.
Autorská citace #19
25.10.2007 10:55 - Joe
Hm.. predpokladám, že tam nebudú pobehovať polonahé krásky - teda okrem nejakých barbariek ;)
USA reštrikcie, aby náhodou detičky mali po ruke hneď výklad rodičov, že čože to tam ten ujo používa keď padajú dole hlavičky...
Autorská citace #20
25.10.2007 12:38 - Rytíř
Nevím, co přesně znamená PG-13, ale už jsem párkrát slyšel, že i relativně neškodné filmy dostaly až nesmyslně "vysoké" ohodnocení své nebezpečnosti pro mládež... a následně jsem se doslechl pomluvy o umělém zvyšování návštěvnosti, kdy film vidí i rodiče, který by o něj jinak ani nezavadili.. :))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.001823902130127 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
1 až 20 z 25 >
ČAS 0.084898948669434 secREMOTE_IP: 3.238.62.119